Božia ruka, či koniec sveta?

Autor: Lukáš Ševčík | 13.3.2011 o 22:05 | (upravené 13.3.2011 o 22:54) Karma článku: 6,15 | Prečítané:  549x

Zo všetkých medií sa na nás valia správy z Japonska.  Každý súcití, každý o tom vie a každý má svoj postoj. Je to práca Boha či prichádza apokalypsa?

Počas mojej dnešnej hodinovej jazdy autom mi môj spolucestujúci povedal, že fiml 2012 nič moc ale, že už tomu všetkému začína veriť. Prišlo mi to prinajmenšom zvláštne. Samozrejme, skutočnosti od smrtiacej vlny, cez elektrárne až po sopku vyvoláva silné emócie, mnohých núti k premýšľaniu, prípadne ľudí popadá panika. Cítim však omnoho väčší problém, na ktorý nás séria týchto nešťastí upozorňuje. Človek, pán sveta. Ľudstvo sa už mnohé roky zahráva so silami, ktorým nielen že dostatočne nerozumie, ale nieje ich schopné ovládať. Jadrové elektrárne sú jedným z najväčších no zároveň aj najhorších vynálezov ľudstva, čo nám názorne predviedol Černobyl. Človek, poučený veľkou tragédiou, začas stavať omnoho viac elektrární s tzv. opatreniami. Litosférické dosky sa posunú a všetky opatrenia sú zrazu človeku nanič. Pán sveta kľačí na kolenách a opäť sa obracia k Bohu, v posledných rokoch zrejme len v prípadoch, keď dochádza k nešťastiam. A prečo to muselo prísť znova? Kto si dnes spomenie na Babylon, Sodomu a Gomoru, Pompeje, Haity či bájnu Atlantídu? Človek je nepoučiteľný tvor, ktorý si nedokáže vážiť všetkého, čo mu bolo podarované, či už prírodou alebo Bohom, to nechám na vašej viere. Skúsme si položiť otázku nie je to všetko len obranný mecanizmus našej krásnej planéty. Je to to jediné miesto kde môžeme žiť, a my si ho len ničíme, znečisťujeme vodu, vzduch, pôdu, vytvárame ozónové diery, zbrane hromadného ničenia a všetko ostatné. Z dokonalej planéty sme vytvorili odpaduvú guľu krúžiacu okolo Slnka a ako malé naivné deti dúfame, že niekde v susednom okrese sa zrazu vylúšti nová planéta, ktorú budeme môcť začať ničiť, tak ako sme si zničili tú našu. Ľudstvo by sa malo už konečne poučiť, práve teraz, keď hrozí zrútenie sa zrejme najväčšieho giganta v oblasti priemyslu a teda aj znečisťovanie z ich strany určite nie je zanedbateľné. Človek, preber sa!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako prvá žena pred takmer sedemsto rokmi prežila cisársky rez

Až do minulého roka bol najznámejším prvým cisárskym rezom, keď prežili žena aj dieťa, prípad z roku 1500. Tím českých vedcov však prišiel s novým objavom.

EKONOMIKA

Osem zmien v hypotékach, ktoré odštartujú od marca

Ľudí čaká viac dokladovania a prísnejšie posudzovanie.

ŠPORT

Sagan pobavil otázkou na súpera aj odpoveďou, prečo bol na toalete

Špekulovalo sa o zdravotných problémoch.


Už ste čítali?