Mládežnícka politika?

Autor: Lukáš Ševčík | 12.3.2011 o 10:11 | (upravené 14.3.2011 o 6:48) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  139x

Mládežnícka politika: Európska spolupráca v oblasti mládežníckej politiky si kladie za cieľ posilniť európsku identitu u mladých ľudí a viac ich zapájať do procesov tvorby európskej politiky. Programy medzinárodnej mobility, ktoré mládežnícka politika EÚ prináša, zároveň zlepšujú šance mladých ľudí na uplatnenie sa na trhu práce rozširovaním ich obzoru a skúseností spoznávaním života v iných európskych krajinách. (www.euractiv.sk)

Podľa ľudí zodpovedných za túto vetu teda chápeme, že od mládeže sa očakáva aktívne zapájanie sa do politiky svojej krajiny i Európy. Nevidím dokonca prekážku, prečo by mladí ľudia nemohli predkladať novely zákonov, ktoré sú evidentne chybné, možno nedostačujúce. Je však veľmi zarážajúce, že niektorí z mladých ľudí, ktorí túžili po oslobodení a naplnení spojenia Mládežnícka politika dokážu po pár mesiacoch plakať za ľuďmi, ktorých sami označujú ako potláčateľa ich schopností. Takýto ľudia nie sú prínosom ani pre Mládežnícku politiku ani pre nikoho iného v tejto oblasti a najefektívnejšie by bolo zbaviť sa ich. Každý, kto pracuje s politikou mládeže skutočne dôsledne musí dostať mnoho faciek aj od ľudí, ktorí veľmi prudko zmenili svoju orientáciu a vzťah k politike mládeže. Všetky zarážajúce fakty dokáže zrejme vyriešiť len postrek, ktorý odstráni choré bunky mládežníckej politiky a dovolí jej opäť rozkvitnúť v plnej kráse. Chcem preto vyzvať všetkých, ktorí majú skutočný záujem o politiku mládeže, aby sa jej venovali naplno a mali vždy otvorené dvere pre mladých ľudí, ktorí chcú pracovať na svojom rozvoji a aby im v tom v čo najväčšej miere pomohli. Ako povedal primátor mesta Osijek Krešimir Bubalo: "Politika je skazená a chorá a jediní, kto to môže zmeniť ste vy! Mladí ľudia."

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako prvá žena pred takmer sedemsto rokmi prežila cisársky rez

Až do minulého roka bol najznámejším prvým cisárskym rezom, keď prežili žena aj dieťa, prípad z roku 1500. Tím českých vedcov však prišiel s novým objavom.

EKONOMIKA

Osem zmien v hypotékach, ktoré odštartujú od marca

Ľudí čaká viac dokladovania a prísnejšie posudzovanie.

ŠPORT

Sagan pobavil otázkou na súpera aj odpoveďou, prečo bol na toalete

Špekulovalo sa o zdravotných problémoch.


Už ste čítali?