Matovič patrí do väzenia

Autor: Lukáš Ševčík | 21.1.2012 o 22:54 | (upravené 22.1.2012 o 0:43) Karma článku: 6,24 | Prečítané:  1729x

Skutočne "Obyčajný človek" by už mal na krku súdne konanie a možno aj urýchlené odsúdenie ako exemplárny prípad, čo však tento človek v skutočnosti vykonal?

 

Trestný zákon z roku 2005 obsahuje dva paragrafy, ktoré sú pre nás v tomto prípade skutočne podstatné. Paragraf 364 je zameraný na výtržníctvo a hovorí, že ten kto sa dopustí slovne alebo fyzicky, verejne alebo na mieste verejnosti prístupnom hrubej neslušnosti alebo výtržnosti potrestá sa odňatím slobody až na tri roky. Medzi hrubú neslušnosť či výtržnosť radíme samozrejme aj hanobenie štátneho znaku. Otázkou je, či je to ešte priestupok alebo už trestný čin. Paragraf číslo 423 hovorí o hanobení národa a opätovne sa tu ukladá trest až do výšky troch rokov. Ruku na srdce, všetci sa bijeme do pŕs akí sme Slováci, ale keď niekto takto hrubo pošliape našu štátnosť, znak našej suverenity a náš národ tak je všetko v poriadku? Mňa ako Slováka sa osobne dotklo správanie tohto pána veľmi osobne dotklo, a nechápem, ako sa tento človek môže hlásiť k Slovensku a Slovákom, keď si nedokáže vážiť ani len štátny znak. Tu už skutočne nejde o nejaké malicherné priestupky, ale o hrubé pohŕdanie štátnym znakom, ktoré by malo byť za každú cenu exemplárne potrestané. Týmto vyzývam všetkých, ktorí majú možnosti, aby sa zapojili a zastavili takéto správanie už navždy.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Fico rieši elektrinu len na strednom Slovensku, cena však stúpla aj inde

Začiatkom roka niektorým domácnostiam extrémne stúpli ceny elektriny. Minulý týždeň proti šéfovi regulačného úradu Jozefovi Holjenčíkovi zasiahol premiér Robert Fico.

DOMOV

Lipšica obvinili pre nehodu z prečinu usmrtenia

Exposlancovi zatiaľ obvinenie nedoručili.


Už ste čítali?